סליידר כתבות
דלג על סליידר כתבות
"כנגד כל הסיכויים"
דלג על "כנגד כל הסיכויים"

"כנגד כל הסיכויים"

הם חיים בקירבנו ובמבט חטוף קשה להאמין מה עשו בחייהם, אך אותם יחידי סגולה שקראו תיגר על המציאות אליה נקלעו, הצליחו להוכיח כי כשאתה מאמין בעצמך תוכל לכבוש כל יעד או כפי שביטא זאת אלברט איינשטיין "רק מי שמסתכן והולך רחוק יגלה עד כמה רחוק הוא יכול להגיע". במפגש מעורר ההשראה של מועדון הסיליקון שיתקיים ב-24 בדצמבר, נפגוש כמה אישים אשר הפכו בנחישותם ובכח הרצון שלהם את הבלתי אפשרי לאפשרי. 

 אורן בליצבלאו - אורן שירת כקצין מודיעין של חטיבה 188 בעזה. בשנת 2005, במהלך הובלת פלסטיני חשוד למעצר ביחד עם איש שב"כ הפעיל החשוד מכנסי תופת. איש השב"כ נהרג במקום ואורן סבל מפגיעת הדף קשה ואיבד את ראייתו. למרות הפציעה המשיך אורן לשרת בצה"ל ולאחר שחרורו השתלב בעבודה בחברת הייטק. במקביל המשיך לעסוק בספורט והחליט לצאת למשימה שגם לאנשים מן השורה היא כמעט בלתי אנושית. באוגוסט השנה נסע אורן כדי להשתתף בתחרות איש הברזל שנערכה בשוודיה וחזר עם שיא עולם של איש הברזל לעיוורים!

 קארן טל - קארן נולדה בעיר פז שבמרוקו. לאחר עלייתה לארץ התגוררה בירושלים ושירתה בצה"ל כמורה חיילת בפרויקט נערי רפול ובהמשך כקצינת חינוך בביה"ס הטכני של חיל האוויר בחיפה. בתקופה זו נחשפה לסיפורים קשים של נערים ונערות שהגיעו מבתים הרוסים והבינה את חשיבות האמונה בניצחון רוח האדם. בשנת 2005 קיבלה על עצמה לנהל אתקמפוס ביאליק-רוגוזיןבדרום תל אביב. מוסד חינוכי שעמד בפני סגירה, בו למדו ישראלים משכונות מצוקה לצד ילדי מהגרי עבודה ופליטים מאפריקה ומדרום אמריקה, עולים חדשים לצד ערבים. קארן הצליחה ליצור קמפוס מושקע שחרת על דגלו ערכים של "מצוינות, הישגיות, סולידאריות ומתן כבוד לאדם". במשך שש שנות כהונתה כמנהלת בית הספר,עלה שיעור ההצלחה בבחינות הבגרותמ-28% ל 87%, וגדל שיעור הגיוס לצה"ל ולשירות לאומי מ-26% ל-79%! בשנת 2010, זכה הסרט "כבר לא זרים (Strangers No More)" המתמקד בסיפורם של שלושה מתלמידי בית הספר בפרס האוסקר לסרטים תיעודיים קצרים. כיום קארן היא מנכ"לית תובנות בחינוך - מיזם אותו הקימה במטרה לתמוך במנהלי בתי ספר ולאפשר להם לחולל מהפך חינוכי וחברתי במרכזים החינוכיים שבניהולם.

 פרויקט SpaceIL - בסוף שנת 2010, החליטו יריב בש, כפיר דמרי ויהונתן ויינטראוב כי הם רוצים "להגיע לירח". הם נרשמו לתחרות Google Lunar XPRIZE והחלו לתכנן חללית בלתי מאוישת שתהיה החללית הראשונה שתנחת על הירח תחת דגל ישראל. הרעיון היה נועז אך הסיכוי למימושו נראה בלתי אפשרי. שלושת הצעירים הקימו עמותה שבעזרתה גייסו מתורמים פרטיים ומוסדיים סכום של 95 מליון דולר. בנוסף, קיבלו סיוע ותמיכה ממשרדי הממשלה הרלוונטים, מנשיאי המדינה פרס וריבלין ואף מהתעשייה האוירית. כבר בתחילת הדרך הצהירו על מטרתם: לתרום לחברה הישראלית על ידי קידום החינוך המדעי - טכנולוגיועידוד החדשנות המדעית בישראל. בינואר 2019, צפויה SpaceIL לשגר את החללית שלה באמצעות טילפלקון 9של חברת .SpaceX החללית מתוכננת לנחות על הירח ב-14 במרץ 2019, כתשע שנים לאחר ששלושת הצעירים החלו במסע ארוך ומייגע שרק נחישותם ואמונתם הביאה אותו עד הלום.

פרופ' פואד פארס - כבר בבית הספר התיכון הצטיין פואד במדעים ובמתמטיקה וכשרצה המורה שלו להחמיא לו הבטיח לפואד שיהיה "קצין טוב בצבא". גם כשלמד באוניברסיטה, לא ניבאו לו מוריו עתיד מזהיר. אך לפואד, בן למשפחה דרוזית מהכפר חורפיש, שימשו התבטאיות כאלה רק זריקות עידוד להמשיך ולהצטיין בחיים. הוא סיים את לימודי הדוקטורט ברפואה בטכניון וב-2001 הקים את חברת המחקר "פארס ביוטכנולוגיה" שהחליפה את שמה לפרולור והונפקה בבורסות נסדא"ק ות"א. החברה פיתחה טכנולוגייההמאריכה באופן משמעותי את משך הזמן בו החלבונים נשארים פעילים בגוף ובין השאר מאפשרת להקטין את המינון של הורמון הגדילה האנושי מפעם ביום לפעם בשבוע!. בשנת 2013, נמכרה פרולור לחברת אופקו האמריקאית ב-480 מליון דולר!! כיום משמש פארס כחבר במועצה להשכלה גבוהה וכפרופסור באונב' חיפה. מעבר למחקריו הוא מתכנן להקים חברה חדשה שתעסוק באבחון וטיפול בסרטן באמצעים של גנטיקה מולקולארית.

 המפגש יתקיים ביום ב' ה-24 בדצמבר 2018, במוזאון ארץ ישראל (אולם נופים), רחוב חיים לבנון 2, רמת אביב, תל-אביב

IN THE NEWS

סיליקון קלאב

במסגרת המפגש הרבעוני של מודעון השבבים נערך פאנל בו נתבקשו המשתתפים לנסות לסייע ליזמים ומנהלי חברות בתעשיה להבין טוב יותר כיצד ניתן לעשות עסקים בסין ו/או לגייס כסף מחברות סיניות.קרא עוד
"תנו למוח שלכם קצת מנוחה מההתעסקות עם הנייד, זה יאפשר לו להתפנות ליצירתיות." כך ממליצה יעל מן שחר, חוקרת ומרצה בתחום השפעות הטכנולוגיה על האדם במפגש מועדון השבבים הישראלי שהתקיים השבוע, ואשר עסק במהפיכת המובייל.קרא עוד
לכל הכתבות
תמונות ממפגש ספטמבר 2018
דלג על תמונות ממפגש ספטמבר 2018

תמונות ממפגש ספטמבר 2018

ד"ר אלי דוד
ד"ר אלי דוד
מאתיו שפרפוטייר
מאתיו שפרפוטייר
ניסן אלימלך
ניסן אלימלך
ארז ליבנה
ארז ליבנה
דב מורן
דב מורן
נועם ארקיד
נועם ארקיד
דב מורן, שלמה גרדמן
דב מורן, שלמה גרדמן
קהל משתתפים
קהל משתתפים

מוזיאון ארץ ישראל
חיים לבנון 2, רמת אביב, תל-אביב

רכבת ישראל
תחנת האוניברסיטה
אוטובוסים
דן - 7, 13, 24, 25, 45, 127
אגד - 126, 171, 270, 271
אפיקים - 121
קווים - 94
נתיב אקספרס - 604
רכב
עבור לתוכן העמוד